Bozcaada, Otel, Hotel, Pansiyon, Butik Otel, Tatil Rehberi

Çanakkale Tatil Rehberi Assos Tatil Rehberi Gökçeada Tatil Rehberi Kazdağları Tatil Rehberi Türkiye'nin Tatil Rehberi Gelibolu Tatil Rehberi

Nasıl Ulaşılır


Bozcaada’ya Çanakkale İl Merkezinde bulunan İskeleden ve Ezine İlçesi Geyikli Beldesinde bulunan Yükyeri İskelesi’nden Kalkan Çanakkale İl Özel İdaresinin ortağı bulunduğu Gestaş Deniz Ulaşım Turizm Ticaret A.Ş’ne ait deniz araçlarıyla ulaşılır.

Çanakkale İlinden Bozcaada’ya yaklaşık 55 dakikada ulaşılır.

Geyikli Yükyeri İskelesi ile Bozcaada arası 3.4 mildir. Yaklaşık 30 dakikada adaya ulaşabilirsiniz. Kış ve yaz sefer saatleri farklıdır.Bu yüzden GESTAŞ denizcilik telefonundan tam saatleri öğrenebilirsiniz. Gestaş iletişim:444 0 752
Avrupa yakasından (TEM Otoyolu Kınalı çıkışından, Tekirdağ, Keşan, Gelibolu, üzerinden gidilebilmesi için Çanakkale Boğazını geçmeleri gerekmektedir.)
İstanbul-Tekirdağ-Keşan güzergahından İl Merkezine gelmek isteyenlerin  Çanakkale Boğazını geçmeleri için değişik alternatif bulunmaktadır.
1. Alternatif :Gelibolu İlçesinden  feribota binerek Lapseki İlçesine ya da araba taşıyan özel teknelerle Çardak beldesine ulaşabilirsiniz. (her ikisi de Anadolu Yakası’nda) Lapseki'den karayolu ile 34 km sonra Çanakkale’ye ulaşabilirsiniz. Bu güzergahta İstanbul-Bozcaada arası 376 km dir.
3.Alternatif: Feribot kuyruğu çok uzun ise Eceabat İlçesinden biraz daha yol kat ederek Kilitbahir Köyüne gelerek buradan kalkan yine 2012 yılında Gestaş'ın özel şirketten devraldığı motorlarla Çanakkale Merkez İskelesine 10 dakika civarında ulaşabilirsiniz. Bu güzergahta İstanbul-Bozcaada arası yaklaşık 395 km'dir.
Çanakkale iskelesinden Gestaş'a ait hızlı feribotlarla(deniz otobüsleriyle ki sadece yolcu taşımaktadır) çarşamba, cumartesi,pazar günleri adaya 1 saatlik bir yolculuktan sonra ulaşabilirsiniz. Ada iskelesi merkezde olduğundan merkez otellerde rahatça kalıp ulaşım sorununu halledebilirsiniz. Aynı günlerin akşam 19 da dönüş ile Çanakkale iskelesine dönebilirsiniz.
Çanakkale İskelesinden Bozcaada’ya deniz otobüsü olmadığı zamanlarda ya da arabanızı da adaya geçirmek isterseniz. Çanakkale’den sonra İzmir istikametinde Bozcaada tabelasını takip ederek, Bozcaada’ya geçeceğiniz Yükyeri Feribot İskelesi’ne 45 dakikada ulaşabilirsiniz.
İzmir tarafından gelenler Ezine üzerinden Geyikli- Bozcaada tabelaları takip ederek Yükyeri iskelesine ulaşabilir.
BOZCAADA’YA OTOBÜS İLE ULAŞIM:
Bozcaada’ya  Çanakkale Truva Turizm, Kamil Koç, Metro otobüs firmalarının seferleri bulunmaktadır.Otobüsler yaz döneminde Geyikli Yükyeri İskelesi’ne kadar gelip gidiyor. Feribot zaten Bozcaada merkezine yanaştığı için otobüsler adaya geçmeye gerek duymuyor.
Yaz dönemi dışında son durak Ezine’deki otobüs garı oluyor. Buradan minibüslerle Geyikli’deki iskeleye varılabiliyor.
Geyikli Yükyeri İskelesi’nde feribotu beklerken vakit geçirebileceğiniz bir plaj ve çay bahçeleri bulunuyor.
Otobüsle dönüş biletleri firmaların adadaki ofislerinden alınıyor.
BOZCAADA İÇİNDE ULAŞIM:
Adanın yolları oldukça düzgün olup asfalt kaplıdır. Arabayla tüm adayı yarım saatte dolaşabilirsiniz. Eğer arabanız yoksa kalenin önünden yaz dönemi boyunca kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz. Bu minibüsler adanın başlıca plajları olan Ayazma, Sulu Bahçe, Habbele ve Mermer Burnu’na giderler. Seferler sabah 10.00’dan akşam 20.00’ye kadar her 15 dakikada bir yapılır. Minibüs seferleri Haziranda başlayıp Eylülde biter. Bunun dışındaki seçenekleriniz ise motosiklet, bisiklet yada taksi kiralamaktır. Havanın çok sıcak olmadığı zamanlarda yürüyüş yapmak da oldukça keyiflidir... 2.Alternatif: Gelibolu’dan sonra Avrupa Yakası’nda güneye doğru devam ederek Eceabat İlçesine gelerek  Eceabat İskelesinden kalkan Gestaş ‘a ait  Feribotlarla Çanakkale Merkez İskelesine veya Kepez Limanına  ulaşabilirsiniz.Ecebat -Çanakkale arası 20-25 dakika civarındadır, Eceabat -Kepez arası yaklaşık 40 dakikadır. Bu güzergahta İstanbul-Bozcaada arası 390 km dir.
Ataol Tatil Çiftliği-Bozcaada HOTEL KATİNA-Bozcaada Gümüş Otel-Bozcaada Aral Tatil Çiftliği-Bozcaada Risus Otel-Bozcaada Su Otel-Bozcaada Bozcaada'da Mevsim Martı Pansiyon-Bozcaada Kalais Otel-Bozcaada SANDAL RESTAURANT-Bozcaada Arşipel Otel-Bozcaada Adonis Pansiyon-Bozcaada Dokuzoda Boutique Hotel-Bozcaada Yapmadan Dönme Ataol Beach-Bozcaada Salih Bey Konağı-Bozcaada BERTİZ OTEL - Bozcaada Nasıl Ulaşılır Kalyopi Otel- Bozcaada Lefkofris Otel-Bozcaada
Nasıl Ulaşılır, {Param1} Tatil Rehberinde